Břetislav Hrabě: Ceny nových bytů klesat nebudou, slevy lze časem očekávat například u staré panelové zástavby. Po období drahých peněz si realitní trh oddechne

Podívejte se na rozhovor s Břetislavem Hrabětem, výkonným ředitelem společnosti STOIX.

Výkonný ředitel společnosti STOIX Břetislav Hrabě navštívil závěrem loňského roku redakci Investičního webu, kde s šéfredaktorem Petrem Novotným bilancoval uplynulý rok na tuzemském investičním trhu. Hovořil také o výhledu na rok 2024 nebo o tom, jaký vliv na realitní trh bude mít snižování úrokových sazeb Českou národní bankou.

Mohlo by vás zajímat

Novinky

29. 01. 2024

Realitním projektem roku 2023 je brandýská rezidence Na Mariánské cestě od DOMOPLANu. Developer získal i další ocenění

Rezidence Na Mariánské cestě, kterou staví náš strategický partner společnost DOMOPLAN v Brandýse nad Labem, se stala absolutním vítězem ocenění Realitní projekt roku 2023. Uspěla tak v kategorii Cena architektů. Ocenění získaly i další stavby developera – brněnská rezidence Pekárenský dvůr a aparthotel Lesní stráně, který staví v Jeseníkách. DOMOPLAN se tak stal developerem s největším počtem cen.

Rozhovory

20. 12. 2023

Nemovitosti patří mezi nejstabilnější investice, jejich hodnota roste i v krizových obdobích, říká Tomáš Vavřík

Jeho developerský fond DOMOPLAN SICAV, a.s. patří mezi nejoblíbenější nemovitostní fondy kvalifikovaných investorů (FKI) na trhu. S objemem majetku 2,2 miliardy Kč je momentálně největším veřejně nabízeným fondem působícím pod správou AVANT Investiční společnosti. „Jsme unikátní v tom, že poskytujeme investorům přednostní zhodnocení – zjednodušeně řečeno mají ve výnosech přednost před zakladatelem. To pro ně představuje dlouhodobě stabilitu, protože výnos fondu pro ně konstantně zajišťuji bez ohledu na externí výkyvy trhu,“ říká jeho zakladatel Tomáš Vavřík, majitel developerské společnosti DOMOPLAN, která pro STOIX představuje strategického partnera.

Rozhovory

02. 11. 2023

Břetislav Hrabě: Facka za zdražení peněz nás ještě čeká, firmy budou padat

Nad dopady vysoké inflace nejen na finančních trzích, jak v poslední době změnili své chování investoři nebo jak se dále bude vyvíjet trh s hypotékami rozebíral v podzimním vydání magazínu Premium Brno Břetislav Hrabě, výkonný ředitel a partner STOIX. V rozhovoru se také dozvíte, jak naše společnost vznikla a jaké máme do budoucna plány.